“Memurluk kalkıyor” söylentisine bakan yanıt verdi

“Memurluk kalkıyor” söylentisine bakan yanıt verdi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu "memurluk kalkıyor" yönündeki iddialarla ilgili olarak, "Sistemimiz neyse aynı şekilde devam edecek" dedi. Sarıeroğlu, memurluğun kaldırılacağına dair iddiaların asılsız olduğunu vurguladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu, hükümetin ekonomi paketinden SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı emeklilerinin, şehit yakınları ve gazilerin faydalanacaklarını söyledi.

01 Mayıs 2018 - 17:39

kalkıyor” söylentisine bakan yanıt verdi

Giriş Tarihi: 1.5.2018 17:02 Güncelleme Tarihi: 1.5.2018 17:44

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu " kalkıyor" yönündeki iddialarla ilgili olarak, "Sistemimiz neyse aynı şekilde devam edecek" dedi.

“Memurluk kalkıyor” söylentisine bakan yanıt verdi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Haber'de Aysun Torun'un sorularını yanıtladı.

Sarıeroğlu, memurluğun kaldırılacağına dair iddiaların asılsız olduğunu vurguladı.

Sarıeroğlu, " ortadan mı kaldırılıyor diye söylentiler var. Sanki böyle bir adım atılacakmış gibi kara propaganda başlamış durumda. ile memur alımlarımız, sözleşmeli personel alımlarımız, kariyer mesleklerle ilgili kamuda alımlarımız devam ediyor. Bunlarla ilgili mevcut sistemimiz neyse, aynı şekilde devam edecek. 3.5 milyon kamu görevlimiz var hepsinin içi rahat edebilir. 4B'lilerin izin konusunda bizden talepleri vardı. 4B'lilerin izin sürelerini düzelttik. Bakanlar Kurulu'na sevk edildi" dedi.

Ekonomi Paketi'nden 12 milyon 300 bin kişi yararlanacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu, hükümetin ekonomi paketinden SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı emeklilerinin, şehit yakınları ve gazilerin faydalanacaklarını söyledi.

Ekonomi Paketinden 12 milyon 300 bin kişi yararlanacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, TRT Haber'de Aysun Torun’un sorularını yanıtladı. 

Hükümetin Ekonomi Paketi ile ilgili açıklama yapan Sarıeroğlu, emeklilere hem Ramazan Bayramı'nda hem Kurban Bayramı'nda 1000 liralık bayram ikramiyesi verileceğini söyledi. Sarıeroğlu, ana muhalefeti eleştirdi. 

"Ana muhalefetin dediği gibi hızlıca, telaşla hazırlanmış bir paket değil. En önemli şey emeklilerimize bayram 1000 liralık bayram ikramiyesi. Ana muhalefet partisi kendi projesi olduğu yönünde iddialar ortaya koyuyor. Ben hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. 11,5 milyon dosya üzerinden bu ikramiyeleri vereceğiz. SSK Bağ-Kur, Emekli Sandığı emeklileri faydalanacak bu haktan. Şehit yakınlarımız, gazilerimiz faydalanacaklar. Emekli olan geçici köy korucularımız, Kore, Kıbrıs, aylık bağlanan sivil vatandaş da faydalanacak. 12,3 milyon kişiyi inşallah bu haktan faydalanmış olacaklar."

Sarıeroğlu, memurluğun kaldırılacağına dair iddiaların asılsız olduğunu vurguladı.

"Memurluk ortadan mı kaldırılıyor diye söylentiler var. Sanki böyle bir adım atılacakmış gibi kara propaganda başlamış durumda. KPSS ile memur alımlarımız, sözleşmeli personel alımlarımız, kariyer mesleklerle ilgili kamuda alımlarımız devam ediyor. Bunlarla ilgili mevcut sistemimiz neyse, aynı şekilde devam edecek. 3,5 milyon kamu görevlimiz var hepsinin içi rahat edebilir. 4B’lilerin izin konusunda bizden talepleri vardı. 4B’lilerin izin sürelerini düzelttik. Bakanlar Kurulu’na sevk edildi."

Bakan Sarıeroğlu, CHP'nin ekonomi paketiyle ilgili "Hani kaynak yoktu" eleştirilerine de şu sözlerle yanıt verdi: 

"Türkiye yüzde 7,7 büyüdü. Bu ilk defa yaptığımız bir şey değil. Biz emeklilerimizle ilgili kamu çalışanlarımızla ilgili her dönemde düzenleme yaptık. Telaş içerisinde olması gerekenler henüz adayları belli olmayanlar. Biz karıncalar gibi çalıştık. 9 ay oldu ben göreve geleli, her alanda 16 yıldır çalışıyoruz. Mutfak hazırlıklarımız var. Seçim tarihi belli oldu diye bunları gerçekleştirmeseydik haksızlık olurdu."

'Memurluk kalkıyor' söylentisine Bakan Sarıeroğlu'ndan yanıt

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu "memurluk kalkıyor" yönündeki iddialarla ilgili olarak, "Sistemimiz neyse aynı şekilde devam edecek" dedi. Sarıeroğlu, memurluğun kaldırılacağına dair iddiaların asılsız olduğunu vurguladı.

'Memurluk kaldırılıyor' iddialarına Bakan'dan yanıt geldi.

'Memurluk kaldırılıyor' iddialarına Bakan'dan yanıt geldi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, TRT Haber'in sorularını yanıtladı. Sarıeroğlu, memurluğun kaldırılacağına dair iddiaların asılsız olduğunu vurguladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu

Emeklilere bin liralık bayram ikramiyesi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu'nun konuşmasından satırbaşları şöyle:

"En önemli şey emeklilerimize bayram 1000 liralık bayram ikramiyesi. Ben hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. 11,5 milyon dosya üzerinden bu ikramiyeleri vereceğiz. SSK Bağ-Kur, Emekli Sandığı emeklileri faydalanacak bu haktan. Şehit yakınlarımız, gazilerimiz faydalanacaklar. Emekli olan geçici köy korucularımız, Kore, Kıbrıs, aylık bağlanan sivil vatandaş da faydalanacak. 12,3 milyon kişiyi inşallah bu haktan faydalanmış olacaklar"

"KPSS ile memur alımlarımız devam ediyor"

Sarıeroğlu, "Memurluk ortadan mı kaldırılıyor diye söylentiler var. Sanki böyle bir adım atılacakmış gibi kara propaganda başlamış durumda. KPSS ile memur alımlarımız, sözleşmeli personel alımlarımız, kariyer mesleklerle ilgili kamuda alımlarımız devam ediyor. Bunlarla ilgili mevcut sistemimiz neyse, aynı şekilde devam edecek. 3,5 milyon kamu görevlimiz var hepsinin içi rahat edebilir. 4b’lilerin izin konusunda bizden talepleri vardı. 4b’lilerin izin sürelerini düzelttik. Bakanlar Kurulu’na sevk edildi" dedi.

81 milyona bahar müjdesi!‘Memurluk kalkıyor’ söylentisine Bakan’dan yanıt!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, TRT Haber'de Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan ekonomi paketi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Serıeroğlu, memurluğun aynı şekilde devam ettiğini de dile getirdi

Eroğlu’nun konuşmasından satırbaşları şöyle;

En önemli şey emeklilerimize bayram 1000 liralık bayram ikramiyesi. Ben hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. 11,5 milyon dosya üzerinden bu ikramiyeleri vereceğiz. SSK Bağ-Kur, Emekli Sandığı emeklileri faydalanacak bu haktan. Şehit yakınlarımız, gazilerimiz faydalanacaklar. Emekli olan geçici köy korucularımız, Kore, Kıbrıs, aylık bağlanan sivil vatandaş da faydalanacak. 12,3 milyon kişiyi inşallah bu haktan faydalanmış olacaklar.

Memurluk ortadan mı kaldırılıyor diye söylentiler var. Sanki böyle bir adım atılacakmış gibi kara propaganda başlamış durumda. KPSS ile memur alımlarımız, sözleşmeli personel alımlarımız, kariyer mesleklerle ilgili kamuda alımlarımız devam ediyor. Bunlarla ilgili mevcut sistemimiz neyse, aynı şekilde devam edecek. 3,5 milyon kamu görevlimiz var hepsinin içi rahat edebilir. 4b’lilerin izin konusunda bizden talepleri vardı. 4b’lilerin izin sürelerini düzelttik. Bakanlar Kurulu’na sevk edildi.Zülfikar Gençtürk
15-temmuz.net haberleri
E-Posta: [email protected]

Bu haber 149541 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ömer Akbıyık
    3 yıl önce
    Sayın Bakanım emeklerinize sağlık. Eksik o*** 2000.yılı sonrası emekli o***ların intibak yasası nın da pakete dahil edilmesi için immetlerinizi arz ederim.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ALLAH (C.C.)
ALLAH (C.C.)
Şehidimiz kanı yerde kalmadı! Eren operasyonunda öldürülen terörist sayısı 9 oldu
Şehidimiz kanı yerde kalmadı! Eren operasyonunda öldürülen...